Netopýr vousatý (Myotis mystacinus)

Netopýr vousatý - Foto č. 3021


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Netopýr vousatý:

Jeden z našich nejmenších netopýrů. Boltce jsou poměrně krátké a zřetelně zahrocené, tragus (uší víčko) dosahuje pouze do poloviny jejich výšky a zářez na zadním okraji boltce probíhá zhruba v úrovni poloviny výšky tragu, nikdy jej nepřesahuje, a také není tak ostrý jako u netopýra brvitého. Od podobného netopýra vodního se liší připojením křídelní blány při základu vnějšího prstu i tím, že při zimování nesklápí boltce dozadu. Stejně velké druhy rodu Pipistrellus mají epiblemu, odlišný tvar boltce a tragu i výrazně hnědší zbarvení. N. vousatý má boltce i létací blány hnědočerné, srst na hřbetě černohnědou s nádechem do zlatova a na břiše světle šedou. U mláďat jsou světlejší odstíny méně výrazné. Skutečným problémem však může být odlišení od netopýra Brandtova, a zejména od nově objevených podvojných druhů – netopýra menšího (Myotis alcathoe) a Myotis aurascens.


Netopýr vousatý - Fotografie (3):
(Myotis mystacinus)
Foto č. 18390
(Myotis mystacinus)
Foto č. 18389
(Myotis mystacinus)
Foto č. 18388

Netopýr vousatý - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.