Netopýr pestrý (Vespertilio murinus)

Netopýr pestrý - Foto č. 3030


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Netopýr pestrý:

Robustní, středně velký netopýr s krátkými masitými boltci, které při přehnutí dopředu nepřesahují úroveň čenichu, a s nezaměnitelným stříbřitým zbarvením na hřbetě (chlupy naspodu tmavé se světlými špičkami). Na břišní straně bývá srst světlejší šedožlutá, na hrdle šedobílá a neosrstěné části těla jsou temně hnědočerné. Na rozdíl od podobného netopýra severního (na tmavém hřbetě zlatý nádech) má dobře vyvinutou epiblemu, čímž připomíná (stejně jako úzkými špičatými křídly) spíš druhy rodu Nyctalus. Platí to i o tvaru boltců, masitý spodní záhyb však sahá až ke koutku úst, kde vytváří jakousi kapsičku; také tragus (ušní víčko) je poněkud delší. Samice mají, na rozdíl od všech dalších našich netopýrů, 2 páry prsních bradavek a rodí obvykle 2 (zcela výjimečně i 3) mláďata.


Netopýr pestrý - Fotografie (8):
(Vespertilio murinus)
Foto č. 15395
(Vespertilio murinus)
Foto č. 15394
(Vespertilio murinus)
Foto č. 15393
(Vespertilio murinus)
Foto č. 15391
(Vespertilio murinus)
Foto č. 15390
(Vespertilio murinus)
Foto č. 15389
(Vespertilio murinus)
Foto č. 11655
(Vespertilio murinus)
Foto č. 3031

Netopýr pestrý - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.