muchomůrka plavá (Amanita fulva)

muchomůrka plavá - Foto č. 16642


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedlé houby


Vojtěchov, CHKO Kokořínsko, CZ
27.Červenec 2011

Možnost záměny za jinou houbu


muchomůrka plavá:

Muchomůrka plavá patří mezi takzvané katmanky, což jsou bezprstenné a většinou jedlé muchomůrky, mezi kterými nenajdeme žádný jedovatý druh. Představuje jednu z nejběžnějších muchomůrek a setkat se s ní můžeme od května do listopadu téměř v každém lese, především však pod buky, břízami a smrky. Celé plodnice bývají od mládí značně křehké, takže je vhodné ukládat je na vrch košíku. Doporučit se dají do směsi a do polévek.

Stručný popis: Poznáme ji podle vejčitého, později ploše rozloženého, na okraji rýhovaného, rezavého až oranžově hnědého klobouku, dále podle bělavě krémového, později až světle rezavého třeně, jehož povrch zdobí jemné vločky, a podle výrazné blanité, zpočátku bělavé, ale brzy téměř rezavě hnědé pochvy.

Možnost záměny: Za jiné druhy bezprstenných muchomůrek, například za muchomůrku pošvatou (Amanita vaginata).
muchomůrka plavá - Fotografie (2):
(Amanita fulva)
Foto č. 17697
(Amanita fulva)
Foto č. 5856


muchomůrka plavá - Možnost záměny za jinou houbu:

Jedlé houby

muchomůrka pošvatá (Amanita vaginata):

Muchomůrka pošvatá má pochvu bělavou a klobouk šedohnědý, zatímco muchomůrka plavá mívá klobouk hnědooranžový a pochvu rezavě hnědou.

  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.