černorosol bukový (Exidia nigricans)

černorosol bukový - Foto č. 18455


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houby


Chodeč, okr.Mělník, CZ
31.Prosinec 2012

Možnost záměny za jinou houbu


černorosol bukový:

Černorosol bukový vyrůstá zejména na jaře, ale setkat se s ním můžeme během celého roku. Daří se mu na živých i mrtvých bucích, vyrůstá i na dalších listnáčích a vzácněji se může objevit dokonce i na jehličnanech.

Poznáme jej podle černých, laločnatě zprohýbaných a často rozlitých a vzájemně srůstajících plodnic, které jsou na povrchu poseté roztroušenými drobnými bradavkami. Srostlice mohou vytvářet až 300 mm dlouhé a 20 mm tlusté povlaky. Záměna je možná za jiné druhy černorosolů, především za černorosol uťatý (Exidia truncata).

Využití: Nejedlýčernorosol bukový - Fotografie (2):
(Exidia nigricans)
Foto č. 17341
(Exidia nigricans)
Foto č. 17340


černorosol bukový - Možnost záměny za jinou houbu:

Nejedlé houby

černorosol terčovitý (Exidia recisa):

Černorosol terčovitý bývá v mládí spíše okrově hnědý, nedorůstá do tak velkých rozměrů a objevuje se především na vrbách. Černorosol bukový se liší tvarem, je charakteristicky mozkovitě zprohýbaný a jeho plodnice většinou vzájemně srůstají.

  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.