« předchozí | další »

bedla nažloutlá (Lepiota magnispora)

bedla nažloutlá - Foto č. 12887


PublikaceObjednat
Nejedlé houby


Mělnická Vrutice, CZ
20.Listopad 2009


bedla nažloutlá:

Bedla nažloutlá představuje krásnou houbu vyrůstající v opadu listnatých i jehličnatých lesů. Objevuje se nehojně, místy až vzácně, a setkat se s ní můžeme od července až do počátku listopadu.
K jejím nejcharakterističtějším znakům patří tmavší hnědooranžový střed klobouku a výrazná šupinatost až vlnatost spodní části třeně, který je jinak v horní části pouze jemně vláknitý.
Zaměnit bychom ji mohli za bedlu vlnatou (Lepiota clypeolaria), která se liší částečně jiným zbarvením, je cítit po pestřecích (houby z rodu Scleroderma) a měla by vyrůstat pouze pod listnáči.

Využití: Řadíme ji k nejedlým až podezřelým houbám. Mezi menšími druhy bedel nenalezneme prakticky žádné jedlé houby, přičemž některé z nich jsou dokonce jedovaté.  • Fotografie pro publikování

    V případě zájmu o publikování fotografií můžete použít formulář - Objednávka nebo e-mail.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít pro soukromé účely. Jedinou podmínkou je, že se jedná o neveřejné použití. Cena je dobrovolná - stanovte ji podle svých možností a vlastního uvážení. Peníze můžete poslat na účet č.: 213637566 / 0600. Za jakoukoliv částku Vám děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.