« předchozí | další »

bedla nažloutlá (Lepiota magnispora)

bedla nažloutlá - Foto č. 12887


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houby


Mělnická Vrutice, CZ
20.Listopad 2009


bedla nažloutlá:

Bedla nažloutlá představuje krásnou houbu vyrůstající v opadu listnatých i jehličnatých lesů. Objevuje se nehojně, místy až vzácně, a setkat se s ní můžeme od července až do počátku listopadu.
K jejím nejcharakterističtějším znakům patří tmavší hnědooranžový střed klobouku a výrazná šupinatost až vlnatost spodní části třeně, který je jinak v horní části pouze jemně vláknitý.
Zaměnit bychom ji mohli za bedlu vlnatou (Lepiota clypeolaria), která se liší částečně jiným zbarvením, je cítit po pestřecích (houby z rodu Scleroderma) a měla by vyrůstat pouze pod listnáči.

Využití: Řadíme ji k nejedlým až podezřelým houbám. Mezi menšími druhy bedel nenalezneme prakticky žádné jedlé houby, přičemž některé z nich jsou dokonce jedovaté.  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.