Žralok písečný (Carcharias taurus)

Žralok písečný - Foto č. 9032


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem


Jihoafrická republika
2008


Žralok písečný:

Tento žralok je zajímavý tím, že je poměrně velký, až děsivě nebezpečného vzezření, ale přesto se s ním lze potápět téměř bez obav. Je to proto, že loví relativně malé živočichy na které je specializován. Tento žralok je relativně hojný i ve Středozemním moři, ale potápěči se s ním obvykle nepotkají, protože se zdržuje až v hloubkách pod 60m, kde má asi zkrátka od potápěčů klid. Jedinou známou lokalitou, kde jej ve Středozemí potkávají potápěči častěji je okolí izraelského přístavu Haifa. Tento žralok je také zajímavý tím, že negativní vztlak svého těla vyvažuje občasným polykáním vzduchu na hladině. Žralok je nezaměnitelný s jiným druhem, nejvíc napoví fotografie. Typické jsou dlouhé tenké zuby vystupující z tlamy. Zdržuje se u dna, kde klidně a pomalu plave. Nejlepší potápěčské lokality pro setkání s ním jsou u východního pobřeží Jižní Afriky, východní pobřeží USA, Austrálie, ale i na Kapverdských ostrovech.

max.délka - 3,2 m
max.hmotnost - 250 kg


Žralok písečný - Fotografie (1):
(Carcharias taurus)
Foto č. 9033

Žralok písečný - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.