Žralok galapážský (Carcharhinus galapagensis)

Žralok galapážský - Foto č. 9027


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem


Malpelo - Kolumbie
2008


Žralok galapážský:

Velký žralok u kterého je doloženo několik napadení a zabití potápěčů, nicméně já osobně jsem u něj agresivní chování během ponorů nikdy nepozoroval. Bývá zvědavý, často se vyskytuje pod zakotvenou lodí a čeká na kořist. Šnorchlování kolem takové lodi, pokud se tam vyskytuje žralok galapážský naopak nedoporučuji. Vyskytuje se ostrůvkovitě v tropickém pásu kolem celé zeměkoule, na Galapágách velmi hojný, ale pozorován i v Atlantiku, Karibiku i v Andamanském moři. Živí se rybami, ale na Galapágách napadá i lachtany. V rozrušení předvádí tzv. exhibiční plavání a takovém případě od něj raději dál.

max.délka - 3,7 m
max.hmotnost - 350 kg


Žralok galapážský - Fotografie (3):
(Carcharhinus galapagensis)
Foto č. 9029
(Carcharhinus galapagensis)
Foto č. 9028
(Carcharhinus galapagensis)
Foto č. 9026

Žralok galapážský - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.