Vřesovec pleťový (Erica carnea)

Vřesovec pleťový - Foto č. 30188StáhnoutStáhnout fotografii ve vysokém rozlišení

Chráněné rostlinyKeřeLesní rostlinySkalní rostliny


čeleď: Vřesovcovité

Šumava
1.Duben 2017


Vřesovec pleťový:

Vždyzelený bohatě větvený keřík z čeledi vřesovcovitých (Ericaceae) vysoký 10-40 cm; listy jehlicovité, lysé, ve čtyřčetných přeslenech; květy v hustých vrcholových víceméně jednostranných hroznech, růžové až masově červené, koruna úzce zvonkovitá s vyniklými tyčinkami, kališní lístky korunovitě zbarvené, kratší než koruna (příbuzný, často zaměňovaný vřes obecný má listy střídavé a kališní lístky delší než korunu); plod je tobolka. Kvete od února (rozkvétá často ještě pod sněhem) do května. Roste v suchých světlých borech, na skalních výchozech a na vřesovištích, na vhodných lokalitách dokáže tvořit rozsáhlé souvislé porosty; u nás roztroušeně v západních Čechách, vzácně v jižních Čechách a na jihozápadní Moravě. V Červeném seznamu cévnatých rostlin ČR je řazen mezi druhy ohrožené (C3), ve stejné kategorii je i chráněn zákonem.
Pozn.: Žlutě kvetoucí keřík na jednom ze snímků je rovněž ohrožený zimostrázek alpský.


Vřesovec pleťový - Fotografie (4):
(Erica carnea)
Foto č. 30189
(Erica carnea)
Foto č. 12040
(Erica carnea)
Foto č. 12039
(Erica carnea)
Foto č. 12038

Vřesovec pleťový - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.