Vraní oko čtyřlisté (Paris quadrifolia)

Vraní oko čtyřlisté - Foto č. 1022


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Chráněné rostlinyLéčivé rostlinyJedovaté rostlinyBylinyLesní rostliny


čeleď: Liliovité

Českobudějovicko
2003


Vraní oko čtyřlisté:

Vytrvalá, 10-40 cm vysoká bylina z čeledi liliovitých (Liliaceae), v užším pojetí čeledí by představovala jediného našeho (i evropského) zástupce jinak převážně severoamerické čeledi triliovitých (Trilliaceae); typické triliovité rostliny však mají trojčetnou stavbu a ozdobné květy, zatímco vraní oko má listy ve čtyřčetném přeslenu a čtyřčetné má i zelené květy, což ho činí výjimečným v celé třídě rostlin jednoděložných. Vzácně se lze setkat i s jedinci pětičetnými. Kvete v květnu a červnu; plodem je černá, prudce jedovatá bobule. Roste nepříliš hojně ve vlhkých listnatých lesích.


Vraní oko čtyřlisté - Fotografie (1):
(Paris quadrifolia)
Foto č. 1023

Vraní oko čtyřlisté - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.