vláknice zemní (Inocybe geophylla var. geophylla)

vláknice zemní - Foto č. 12615


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedovaté houby


Janova Ves, CHKO Kokořínsko, CZ
8.Říjen 2009


vláknice zemní:

S vláknicí zemní se můžeme setkat pod listnáči i pod jehličnany, především v okrajových částech lesů, podél cest, v příkopech a na jiných podobných místech. Roste jednotlivě i ve skupinách a objevuje se od června až do konce listopadu. Poznáme ji podle drobných plodniček s hedvábitě lesklými, hladkými klobouky, které se vyznačují častým tupě kuželovitým hrbolem, jemně vláknitým okrajem a bělavým, ve stáří až světle okrovým zbarvením. K dalším charakteristickým znakům patří výrazně vystouplé, poměrně řídké, bělavě nahnědlé, později až žlutohnědé lupeny, dále bílé vločkaté ostří lupenů a v neposlední řadě spermatický pach dužniny, který je však typický i pro celou řadu jiných vláknic.
Patří k dobře poznatelným druhům a neměli bychom ji za jinou houbu zaměnit.

Využití: Jedná se o jedovatou houbu obsahující nebezpečný alkaloid muskarin.vláknice zemní - Fotografie (1):
(Inocybe geophylla var. geophylla)
Foto č. 13609  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.