Tořice japonská (Torilis japonica)

Tořice japonská - Foto č. 5465


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyRumištní rostliny


čeleď: Miříkovité

Kadaň
24.Červen 2007


Tořice japonská:

Ozimá bylina z čeledi miříkovitých (Apiaceae) vysoká 30-120 cm, celá draslavá a našedlá od krátkých zvápenatělých štětinatých chloupků. Lodyhy jsou přímé, již od báze větvené, listy 1-3x zpeřené. Květenství je složený okolík s 5-12 okolíčky, obal i obalíčky jsou vyvinuty (právě obal ze 4-6 štětinovitých listenů je hlavním rozlišovacím znakem od kriticky ohrožené tořice rolní, která má pouze 0-2 listeny). Kvete od června do srpna bílými nebo narůžovělými květy; plody jsou ostnité dvounažky. Navzdory svému jménu je naší původní rostlinou (v Japonsku roste ovšem také); roste podle komunikací, na rumištích, v lesních lemech a na pasekách od nížin do podhůří v celém státě, v teplejších krajích hojně.


Tořice japonská - Fotografie (5):
(Torilis japonica)
Foto č. 5472
(Torilis japonica)
Foto č. 5471
(Torilis japonica)
Foto č. 5470
(Torilis japonica)
Foto č. 5469
(Torilis japonica)
Foto č. 5466

Tořice japonská - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.