tmavobělka bradavčitá (Melanoleuca verrucipes)

tmavobělka bradavčitá - Foto č. 14340


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedlé houbyVzácné nebo chráněné houby


Mělnická Vrutice
4.Červen 2010


tmavobělka bradavčitá:

Tmavobělku bradavčitou poznáme podle bělavého zbarvení a především podle naprosto nezaměnitelného třeně, pokrytého hnědočernými šupinkami.Vyrůstá dosti vzácně, obvykle v trávě při okrajích lesů, nebo na místech kde se zpracovává dřevo a kde je větší množství štěpků. Objevuje se od června až do listopadu a i když je jako ostatní tmavobělky jedlá, měli bychom jí vzhledem k jejímu řídkému výskytu chránit.

Tmavobělky jinak tvoří velmi složitou skupinu hub a k jejich spolehlivému rozlišování potřebujeme dobré oko, zkušenosti a trpělivost. Patří mezi "jednoduché" houby u kterých neobjevíme žádný prstýnek, pochvu nebo hlízu, a vyznačují se suchými a lesklými, většinou šedohnědými či žlutohnědými klobouky s krátce sbíhavými, špinavě bělavými či béžovými lupeny.
tmavobělka bradavčitá - Fotografie (1):
(Melanoleuca verrucipes)
Foto č. 12885  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.