Tařice kališní (Alyssum alyssoides)

Tařice kališní - Foto č. 5973


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyRumištní rostlinyStepní rostliny


čeleď: Brukvovité

České středohoří, vrch Raná
3.Červenec 2007


Tařice kališní:

Jednoletá nebo ozimá, vzácněji krátce vytrvalá bylina z čeledi brukvovitých (Brassicaceae) vysoká 5-30 cm, celá hustě hvězdovitě chlupatá, což jí dodává šedozelené zbarvení. Lodyha je přímá nebo krátce vystoupavá, nevětvená nebo od báze větvená; listy jednoduché, podlouhlé, střídavé; květenství je krátký, za plodu se prodlužující koncový hrozen, květy drobné, žluté, postupně bělající. Od ostatních našich druhů rodu se liší tím, že kališní lístky po odkvětu neopadávají, ale vytrvávají i na plodech, což jsou okrouhlé šešulky. Kvete od dubna do září. Roste na narušených místech v suchých slunných stráních, podle cest, na železničních náspech, v lomech, na skalách, zídkách, rumištích, řidčeji i jako plevel v polích a vinicích; preferuje vysychavé, živinami chudé kamenité, písčité nebo sprašové půdy na bazickém podloží. U nás je v teplejších oblastech běžná.


Tařice kališní - Fotografie (1):
(Alyssum alyssoides)
Foto č. 5974

Tařice kališní - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.