strmělka veliká (Infundibulicybe geotropa)

strmělka veliká - Foto č. 12703


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedlé houby


Janova Ves, CHKO Kokořínsko, CZ
19.Říjen 2009


strmělka veliká:

Strmělky praktičtí houbaři většinou obchází, protože se bojí podobné houby využívat. Mezi strmělkami se však najdou druhy, které jsou jedlé a tato k nim zrovna patří. Poznáme ji poměrně snadno, především podle mladých plodnic, které mají charakteristický tvar klobouku, jenž je zprvu výrazně kuželovitý, později nálevkovitý s výrazným hrbolem uprostřed. K dalším charakteristickým znakům patří výrazně podvinutý okraj klobouku a sbíhavé lupeny, válcovitý nebo mírně kyjovitý třeň a charakteristická vůně po kyanidu. Plodnice jsou celkově světle okrové až krémové a setkat se s nimi můžeme od července až do listopadu. Vyrůstají v listnatých, vzácně i v jehličnatých lesích, většinou v trávě nebo ve spadu listí na bohatších půdách.


strmělka veliká - Fotografie (1):
(Infundibulicybe geotropa)
Foto č. 12704  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.