Strdivka sedmihradská (Melica transsilvanica)

Strdivka sedmihradská - Foto č. 5872


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyStepní rostliny


čeleď: Lipnicovité

České středohoří
3.Červenec 2007


Strdivka sedmihradská:

Vytrvalá výběžkatá tráva, tj. zástupce čeledi lipnicovitých (Poaceae), vysoká 30-120 cm. Listy mají čepel nesvinutou, pochvy dolních listů jsou hustě vlnatě chlupaté. Květenství je hustý válcovitý všestranný lichoklas (tj. vlastně stažená lata, s větvemi tak krátkými, že tvarově napodobuje klas; alespoň ve střední části je jeho vřeteno zcela zakryto klásky), klásky za květu fialové, pluchy po odkvětu dlouze jemně chlupaté. Kvete v červnu. Roste na suchých slunných kamenitých stráních v teplých oblastech našeho státu. Zaměnit ji lze pouze za strdivku brvitou, rostoucí na jižní Moravě, která má ale pochvy listů lysé, čepele často svinuté a lichoklas řidší.


Strdivka sedmihradská - Fotografie (3):
(Melica transsilvanica)
Foto č. 5875
(Melica transsilvanica)
Foto č. 5874
(Melica transsilvanica)
Foto č. 5873

Strdivka sedmihradská - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.