šťavnatka dvoubarvá (Hygrophorus persoonii)

šťavnatka dvoubarvá - Foto č. 9857


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedlé houbyVzácné nebo chráněné houby Léčivé a zdravotně prospěšné houby


Poblíž Kopidlna, okr. Mladá Boleslav, CZ
10.Prosinec 2008


šťavnatka dvoubarvá:

Šťavnatka dvoubarvá se na našem území vyskytuje dosti vzácně. Pokud bychom ji chtěli objevit, musíme se zaměřit na lokality s vápencovým podložím, kde vyrůstá především pod duby a buky.
Přestože je vzácná, na místech kde se objevuje, roste zpravidla ve větším počtu. Setkat se s ní můžeme především v chladnějším období roku. Nejčastěji vyrůstá koncem října nebo v listopadu, několik dní po prvních přízemních mrazících.
Je vcelku snadno poznatelná a zaměnit by se dala snad jen za šťavnatku olivově bílou (Hygrophorus olivaceoalbus). Ta se liší podstatně drobnějšími plodnicemi a také jiným biotopem. Mezi jinými slizkými houbami, které by mohly tuto šťavnatku připomínat nalezneme snad jen jedlý pavučinec osikový (Cortinarius trivialis).šťavnatka dvoubarvá - Fotografie (6):
(Hygrophorus persoonii)
Foto č. 15356
(Hygrophorus persoonii)
Foto č. 11380
(Hygrophorus persoonii)
Foto č. 10003
(Hygrophorus persoonii)
Foto č. 9861
(Hygrophorus persoonii)
Foto č. 9860
(Hygrophorus persoonii)
Foto č. 9859  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.