« předchozí | další »

slzivka kořenující (Hebeloma radicosum)

slzivka kořenující - Foto č. 16817


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedlé, nepříliš chutné houby


Okolí Mladé Vožice, CZ
30.Září 2011


slzivka kořenující:

Slzivka kořenující představuje vzácnější a snadno poznatelný druh, který charakterizuje šupinatý třeň s dlouhým kořenem dosahující v některých případech až 25 cm. K dalším charakteristickým znakům patří výrazný dvojitý prsten a volné, v dospělosti kakaově zbarvené lupeny.
Vyrůstá v listnatých nebo smíšených lesích, s oblibou okolo starších kmenů a pařezů bříz. Setkat se s ní můžeme od července do října.

Slzivky nepatří k vyhledávaným houbám a tento druh je dost možná jediným zástupcem tohoto rodu, který se dá konzumovat. Svojí příjemnou hořkomandlovou vůní dužniny láká ke sběru, údajně však není příliš chutný. Tyto houby bychom měli spíše obdivovat a ponechat je v lese.  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.