slzečník měnlivý (Bolbitius variicolor)

slzečník měnlivý - Foto č. 16255


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houby


Praha 7, CZ
23.Červen 2011


slzečník měnlivý:

Slzečník měnlivý vyrůstá ze zbytků dřeva a je dosti podobný slzečníku žloutkovému (Bolbitius titubans var. titubans), od něhož se liší síťovitě žilnatým povrchem klobouku a jeho jiným zbarvením. Barva klobouku není tak výrazně žlutá, ale spíše žlutoolivová až karamelově nahnědlá. Dobře patrné odchylky jsou znát především u středně velkých plodnic. Mladé či starší plodnice mohou být snadno zaměněny.

Slzečníky patří všechny mezi nejedlé houby a praktičtí houbaři je obcházejí. Tento je zajímavý tím, že v něm byly objeveny protirakovinné látky, což zjistili v 80 letech minulého století v Japonsku.
Objevuje se od června do listopadu a vyrůstá většinou ve skupinách.


slzečník měnlivý - Fotografie (1):
(Bolbitius variicolor)
Foto č. 16256  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.