Sítina kostrbatá (Juncus squarrosus)

Sítina kostrbatá - Foto č. 6083


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyHorské rostlinyLuční rostliny


čeleď: Sítinovité

Krušné hory, Kovářská
26.Červenec 2007


Sítina kostrbatá:

Vytrvalá, hustě trsnatá bylina z čeledi sítinovitých (Juncaceae), vysoká 15-30 cm, na rozdíl od jiných sítin s listy i lodyhami drátovitě tuhými. Listy pouze přízemní, žlábkovité, výrazně kratší než lodyha. Lodyha větvená až na samém vrcholu v květenství zvané kružel; větve nepočetné, krátké, vzpřímené, v paždí listenů, u ketrých je obvykle vyvinuta jen pochva, pouze u nejspodnějšího bývá někdy štětinovitá čepel nikdy nepřevyšující květenství. Okvětní lístky tupé, hnědé, podle střední žilky nazelenalé, široce blanitě lemované; plod je leskle hnědá vejčitá, krátce hrotitá tobolka asi zdéli okvětí. Kvete od června do srpna. Roste na vřesovištích, okrajích rašelinišť, vlhkých pastvinách a lesních cestách; u nás roztroušeně, hlavně na horách severního a jižního pohraničí Čech, na západní Moravě a ve Slezsku; v suchých a teplých oblastech státu chybí.


Sítina kostrbatá - Fotografie (3):
(Juncus squarrosus)
Foto č. 6087
(Juncus squarrosus)
Foto č. 6086
(Juncus squarrosus)
Foto č. 6085

Sítina kostrbatá - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.