Sesel fenyklový (Seseli hippomarathrum)

Sesel fenyklový - Foto č. 5927


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinySkalní rostlinyStepní rostliny


čeleď: Miříkovité

České středohoří, vrch Raná


Sesel fenyklový:

Vytrvalá sivozelená bylina z čeledi miříkovitých (Apiaceae) s vícehlavým kořenem, z něhož vyrůstají vystoupavé nebo přímé lodyhy vysoké 15-50 cm, v horní polovině větvené; dolní listy 2-3x zpeřené na čárkovité úkrojky, horní redukované, někdy téměř až na samotnou pochvu. Okolíky malé, složené ze 4-12 okolíčků; obal chybí, listeny obalíčků téměř po celé délce srostlé v miskovité útvary, delší než květní stopky. Kvete bíle, vzácně slabě narůžověle, v červencu a srpnu. Roste na suchých slunných travnatých či skalnatých stráních nebo ve skalních štěrbinách, zvláště na bazickém, vápníkem bohatém podloží; u nás v nejteplejších pahorkatinách středních a severozápadních Čech a jižní Moravy. I když určitě nepatří mezi běžné druhy, zákonem chráněn není.


Sesel fenyklový - Fotografie (4):
(Seseli hippomarathrum)
Foto č. 5931
(Seseli hippomarathrum)
Foto č. 5930
(Seseli hippomarathrum)
Foto č. 5929
(Seseli hippomarathrum)
Foto č. 5928

Sesel fenyklový - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.