« předchozí | další »

ryzec kravský (Lactarius torminosus)

ryzec kravský - Foto č. 16813


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houby


Okolí Mladé Vožice, CZ
15.Říjen 2011


ryzec kravský:

Vcelku snadno poznatelný ryzec, kterého prozradí oranžovohnědý až červenohnědý nálevkovitý klobouk s odstálými chloupky, dále husté a krémově narůžovělé lupeny, stejně zbarvený a často ďubkovaný třeň, bělavá dužnina ostré chuti a v neposlední řadě také neměnné bílé mléko.
Podobně chlupatý a na stejných místech rostoucí ryzec pýřitý (Lactarius pubescens) odlišíme díky jinému zbarvení klobouku, který je v tomto případě světle okrový nebo bělavý s narůžovělým nádechem. Další podobný druh představuje drobnější ryzec Maireův (Lactarius mairei), který se však liší jinou barvou lupenů a nemá nikdy ďubkatý třeň.
Ryzec kravský vyrůstá dosti hojně, obvykle ve skupinách, pod břízami. Patří k nejedlým druhům ryzců a setkat se s ním můžeme od července do listopadu.


  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.