« předchozí | další »

ryzec atlantský (Lactarius atlanticus)

ryzec atlantský - Foto č. 15766


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houby


Córdoba Assuan, ES
13.Leden 2009


ryzec atlantský:

Ryzce atlantského u nás zřejmě neobjevíme. Tento nejedlý druh vyrůstá na teplejších místech, především ve Španělsku, Francii a v Portugalsku. Objevuje se na písčitých lokalitách, často ve smíšených lesích se zastoupením dubů a borovic. Představuje spíše menší druh ryzce, který poznáme podle červenooranžových, později až červenohnědých klobouků, poměrně hojného bílého mléka s nahořklou chutí, a také podle vůně, která částečně připomíná cikorku.
Zaměnit by se dal za některé podobně zbarvené ryzce, především za ryzec ryšavý (Lactarius rufus), jehož mladé plodnice jsou podobně zbarvené a některé se vyznačují dokonce stejným hrbolkem na středu klobouku.

Využití: Patří k nejedlým houbám


  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.