Rýt žlutý (Reseda lutea)

Rýt žlutý - Foto č. 658


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Léčivé rostlinyBylinyRumištní rostlinyZavlečené rostliny


čeleď: Rýtovité

Turecko
Květen 2002


Rýt žlutý:

Dvouletá až vytrvalá bylina z čeledi rýtovitých (Resedaceae) vysoká 20 - 50 cm s listy na rozdíl od ostatních našich rýtů zpeřeně dělenými až na čárkovité úkrojky; lodyha přímá, s hustým koncovým hroznem drobných souměrných květů; plod je tobolka. Kvete od května do října, ojediněle může dokvétat až do zámrazu. Roste na suchých, slunných, často ruderálních stanovištích nížin a pahorkatin celého státu, ve vyšších polohách jen vzácně. Není to však náš původní druh, byla k nám zavlečena z jižnějších krajů již ve starověku nebo raném středověku a zcela zdomácněla. Léčí bolest, modřiny, nespavost, relaxuje nervovou soustavu.


Rýt žlutý - Fotografie (4):
(Reseda lutea)
Foto č. 12070
(Reseda lutea)
Foto č. 12069
(Reseda lutea)
Foto č. 12068
(Reseda lutea)
Foto č. 12067

Rýt žlutý - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.