Rozrazil rozprostřený (Veronica prostrata)

Rozrazil rozprostřený - Foto č. 3886


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Chráněné rostlinyBylinyStepní rostliny


čeleď: Krtičníkovité

Kadaň, vrch Úhošť
1.Květen 2007


Rozrazil rozprostřený:

Vytrvalá bylina z čeledi krtičníkovitých (Scrophulariaceae), dorůstající 5-15 cm výšky. Celá rostlina je hustě kratičce chlupatá, což jí dodává našedlé zbarvení. Květonosné lodyhy jsou do kruhu rozložené, vystoupavé; obvykle dvě hroznovitá květenství vyrůstají v úžlabí listů téměř proti sobě, samotný vrchol lodyhy je sterilní. Květy jsou světle modré, vzácně téměř bílé nebo narůžovělé, tmavě modře žilkované. Kvete od dubna do června. Roste v nížinách a pahorkatinách na suchých slunných stráních a písčinách na minerálně bohatém zásaditém až neutrálním podkladu; u nás nejčastěji v teplých oblastech severozápadních a středních Čech a jižní a střední Moravy. Přestože patří mezi ohrožené druhy naší květeny, není zařazen na seznam zvláště chráněných druhů.


Rozrazil rozprostřený - Fotografie (2):
(Veronica prostrata)
Foto č. 3888
(Veronica prostrata)
Foto č. 3887

Rozrazil rozprostřený - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.