rosolovec červený (Guepinia helvelloides)

rosolovec červený - Foto č. 9187


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedlé houbyVzácné nebo chráněné houby Léčivé a zdravotně prospěšné houby


Ružomberok, SK
3.Srpen 2008


rosolovec červený:

Rosolovec červený představuje nepřehlédnutelnou krásnou houbu, se kterou se setkáme v jehličnatých lesích, především ve vyšších polohách, zhruba od konce června až do počátku listopadu. Vyrůstá ze země nebo ze silně tlejícího dřeva a upřednostňuje lokality bohatší na vápenec. Plodnice dokáží narůst do úctyhodných rozměrů, dosahují někdy až 15 cm, bývají jazykovitého tvaru, pružné až chrupavčité konzistence, nepříliš výrazné vůně i chuti a vyznačují se krásným oranžově červeným až červeným zbarvením.

Využití: Patří k jedlým houbám a k několika málo druhům, jenž se dají v menší míře využít i za syrova. U nás jsou ale velmi vzácné a měli bychom je spíše chránit.


rosolovec červený - Fotografie (2):
(Guepinia helvelloides)
Foto č. 19352
(Guepinia helvelloides)
Foto č. 15740  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.