Rosnatka prostřední (Drosera intermedia)

Rosnatka prostřední - Foto č. 813


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Chráněné rostlinyMasožravé rostlinyBylinyBahenní rostliny


čeleď: Rosnatkovité

Švédsko
Červen 2004


Rosnatka prostřední:

Vytrvalá bylina z čeledi rosnatkovitých (Droseraceae), nejdrobnější a nejvzácnější z našich rosnatek. Listy pouze v přízemní růžici, polovzpřímené až vzpřímené, řapíkaté, s úzce až klínovitě obvejčitou čepelí, která je na lícní straně pokrytá červenými žláznatými chlupy (tentakulemi) zakončenými kapičkou lepivé tekutiny, obsahující trávicí enzymy; kapičky se ve slunci třpytí jako rosa - odtud jméno. Stvol je krátký, na bázi obloukovitě vystoupavý, a nevyrůstá ze středu růžice, ale z jejího boku, čímž se tato rosnatka liší od ostatních našich druhů, rosnatky okrouhlolisté a rosnatky anglické, a především od jejich křížence, rosnatky obvejčité, s nímž ji lze nejsnáze podle tvaru listů zaměnit. Kvete bíle, v červenci a srpnu. Roste na rašelině nebo na vlhkém písku; u nás jen na Třeboňsku. Zvláště chráněný druh - kriticky ohrožený.


Rosnatka prostřední - Fotografie (2):
(Drosera intermedia)
Foto č. 29201
(Drosera intermedia)
Foto č. 5789

Rosnatka prostřední - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.