Přeslička největší (Equisetum telmateia)

Přeslička největší - Foto č. 3884


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyBahenní rostlinyRumištní rostliny


Benešov nad Ploučnicí
3.Červenec 2005


Přeslička největší:

Naše nejmohutnější přeslička. Její i přes 1 cm silné letní sterilní lodyhy barvy slonové kosti dorůstají výšky 50-150 cm a jsou bohatě větvené; větve jsou již dále nevětvené a mají svěže zelenou barvu, která je s barvou lodyh v nápadném kontrastu umožňujícím tento druh přesličky bezpečně odlišit od ostatních i z jedoucího rychlíku – a to doslova, neboť právě železniční náspy jsou jejím oblíbeným druhotným stanovištěm. Na jaře tvoří nevětvené, asi 10-50 cm vysoké světle hnědé lodyhy zakončené výtrusnicovým klasem; na řadě stanovišť se však rozmnožuje téměř výhradně vegetativně. Roste v polostínu na prameništích a v lužních lesích, jak v Čechách tak na Moravě místy hojně v jejich severovýchodní části, jinde ojediněle nebo zcela chybí.


Přeslička největší - Fotografie (1):
(Equisetum telmateia)
Foto č. 3885

Přeslička největší - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.