Phyllodoce namodralá (Phyllodoce caerulea)

Phyllodoce namodralá - Foto č. 12897


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
KeřeCizokrajné rostlinyHorské rostliny


čeleď: Vřesovcovité

Norsko, Rjukan
5.Červen 2009


Phyllodoce namodralá:

Stálezelený, bohatě větvený keřík z čeledi vřesovcovitých (Ericaceae) vysoký 10-30 cm; listy čárkovité, kožovité, se sytě zeleným lícem a bílým rubem, který je pozorovatelný jen úzkou štěrbinou mezi výrazně podvinutými okraji; květy světle purpurové, úzce baňkovité, až 1 cm dlouhé, vyrůstají nejčastěji v počtu 2-5 z vrcholu lodyhy na asi 2 cm dlouhých vzpřímených, na vrcholu nících žláznatých stopkách, které se za plodu prodlužují na dvojnásobek a napřimují; plod je tobolka. Kvete v červnu a červenci. Je to typický obyvatel horské a severské tundry, roste vždy na nezastíněných stanovištích ve společnosti dalších vřesovcovitých keříků a šichy; u nás neroste, ve Skandinávii je na vhodných stanovištích poměrně častý.


Phyllodoce namodralá - Fotografie (5):
(Phyllodoce caerulea)
Foto č. 12902
(Phyllodoce caerulea)
Foto č. 12901
(Phyllodoce caerulea)
Foto č. 12900
(Phyllodoce caerulea)
Foto č. 12899
(Phyllodoce caerulea)
Foto č. 12898

Phyllodoce namodralá - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.