Penízek prorostlý (Thlaspi perfoliatum)

Penízek prorostlý - Foto č. 8413


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyRumištní rostlinyStepní rostliny


čeleď: Brukvovité

Kadaň, Běšický chochol
4.Květen 2008


Penízek prorostlý:

Ozimá nebo jednoletá, lysá, sivě ojíněná bylina z čeledi brukvovitých (Brassicaceae) vysoká 7-20(-30) cm. Lodyha je přímá, nevětvená nebo chudě větvená; přízemní růžice je tvořena jen několika málo obvejčitými řapíkatými listy, které jsou za plodu obvykle již odumřelé, lodyžní listy jsou přisedlé, velkými oušky srdčitě objímavé; bílé květy jsou uspořádány v jednoduchém hroznu, který se za plodu prodlužuje; plody jsou obvejčité, po celém obvodu křídlaté šešulky, nápadně lžícovitě prohnuté. Kvete od března do května. Roste na suchých slunných místech s nesouvislým vegetačním krytem, jako jsou travnaté či kamenité stráně, vinice, úhory, okraje světlých lesů a komunikací; u nás je v nejteplejších územích poměrně hojný, směrem k chladnějším oblastem však rychle ustupuje a jeví vazbu na vápnitý podklad, na horách neroste.


Penízek prorostlý - Fotografie (3):
(Thlaspi perfoliatum)
Foto č. 8416
(Thlaspi perfoliatum)
Foto č. 8415
(Thlaspi perfoliatum)
Foto č. 8414

Penízek prorostlý - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.