Pcháč různolistý (Cirsium heterophyllum)

Pcháč různolistý - Foto č. 12995


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyHorské rostlinyLuční rostliny


čeleď: Hvězdnicovité

Krušné hory, Klínovec
16.Červenec 2009


Pcháč různolistý:

Vytrvalá statná bylina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae) vysoká 50-150 cm; lodyha přímá, nevětvená nebo jen v horní části chudě větvená, olistěná zpravidla jen v dolní polovině; listy na líci sytě zelené, na rubu svítivě běloplstnaté, na okraji měkce osténkaté, přízemní krátce křídlatě řapíkaté, lodyžní ouškatě přisedlé; přízemní a dolní lodyžní listy jsou obvykle – zejména ve své horní polovině – peřenoklané, u rostlin z živinami chudších stanovišť mohou být i celistvé, horní jsou vždy nedělené, čárkovitě kopinaté; úbory jednotlivé nebo po 2-3 shloučené s koncovým největším; květy pouze trubkovité, nachové; plody jsou nažky s péřitě větveným chmýrem. Kvete v červnu a červenci. Roste často pospolitě na horských a podhorských vlhčích loukách, v potočních nivách a příkopech podle silnic, v nižších polohách i ve světlých olšinách; v Čechách hojně na hřebenech hraničních pohoří, jinde jen roztroušeně, na Moravě řidčeji v sudetské části, v Karpatech téměř chybí.


Pcháč různolistý - Fotografie (4):
(Cirsium heterophyllum)
Foto č. 12999
(Cirsium heterophyllum)
Foto č. 12998
(Cirsium heterophyllum)
Foto č. 12997
(Cirsium heterophyllum)
Foto č. 12996

Pcháč různolistý - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.