Pcháč bezlodyžný (Cirsium acaule)

Pcháč bezlodyžný - Foto č. 6301


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyLuční rostliny


čeleď: Hvězdnicovité

Džbán, Nečemice
14.Srpen 2007


Pcháč bezlodyžný:

Vytrvalá bylina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae) s k zemi přitisklou přízemní růžicí kožovitých, chobotnatě zpeřených a zkadeřených listů s ostnitě zubatým okrajem. Lodyhu navzdory názvu sice má, obvykle však jen několik málo centimetrů dlouhou a nevětvenou; výjimečně, zvláště ve vysoké trávě, může být dlouhá až přes 20 cm a chudě větvená. Úbory zpravidla jednotlivé, až 5 cm v průměru; květy pouze trubkovité, nachové; plody jsou nažky s péřitě větveným chmýrem. Kvete od července do září. Roste na slunných stráních, pastvinách, mezích a náspech, preferuje půdy chudé na dusík, ale bohaté na vápník, s oblibou na opukách; u nás roztroušeně až místy hojně v teplejších oblastech Čech, v jižních Čechách a na Moravě je vzácný. Často se kříží s jinými druhy pcháčů, křížence prozradí nízký vzrůst.


Pcháč bezlodyžný - Fotografie (3):
(Cirsium acaule)
Foto č. 6304
(Cirsium acaule)
Foto č. 6303
(Cirsium acaule)
Foto č. 6302

Pcháč bezlodyžný - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.