« předchozí | další »

pavučinovka zlatožlutá (Arachnopeziza aurelia)

pavučinovka zlatožlutá - Foto č. 14022


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houby


Mníšek pod Brdy, CZ
18.Duben 2010


pavučinovka zlatožlutá:

Svět hub je velmi rozmanitý a nechybí v něm ani druhy vyrůstající z jakýchsi pavučin. Nejedná se ale o nástrahy a příbytky pavouků, nýbrž o výtvor drobných pohárkovitých hub, které si díky tomu vysloužily výstižný rodový název pavučinovka. Subikulum, jak se odborně tomuto podhoubí říká, je tvořené mnoha bělavými vlákny a z něho vystupují drobné zlatavě zbarvené plodničky. Vyrůstají roztroušeně na tlejícím listí a dřevě listnáčů, nebo i ve starších žaludových číškách, většinou ve skupinách.

Popis: Plodnice jsou 01-04 mm široké, zprvu pohárkovité, později miskovité až rozložené s hladkým žlutobéžovým až žlutooranžovým rouškem a vnější zlatožlutou plsťovitou stranou, zdobenou načervenale oranžovými chlupy. Záměna je možná za jiné druhy pavučinovek.

Využití: Nejedlá


  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.