« předchozí | další »

outkovka vonná (Trametes suaveolens)

outkovka vonná - Foto č. 18461


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houbyLéčivé a zdravotně prospěšné houby


Mělnická Vrutice, CZ
16.Prosinec 2006


outkovka vonná:

Outkovka vonná vyrůstá celoročně na živých i odumřelých listnáčích, obvykle na vlhčích lokalitách v lužních lesích, často podél vodních toků a na jiných podobných místech. Daří se jí především na vrbách, na kterých vyrůstá jednotlivě nebo střechovitě nad sebou. Poznáme ji vcelku snadno podle kloboukatých, bokem přirostlých plodnic a podle poměrně intenzivní anýzové vůně. Klobouk měří 30-150 mm v průměru, zprvu je jemně plstnatý až sametový a bělavý, později olysává a jeho zbarvení může být bělavě šedé až šedohnědé. Rourky jsou 5-35 mm dlouhé a bývají bělavé nebo světle okrové. Póry jsou okrouhlé až hranaté, dosti nepravidelné, zprvu bělavé, později bělavě šedé až šedohnědé. Dužnina je tuhá a bělavá, má korkovitou konzistenci a vyznačuje se výraznou vůní po anýzu.

Využití: Tato houba nemá pro praktické houbaře žádný význam.


  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.