Ostropes trubil (Onopordum acanthium)

Ostropes trubil - Foto č. 5921


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Léčivé rostlinyBylinyPěstované rostlinyRumištní rostliny


čeleď: Hvězdnicovité

České středohoří, vrch Raná
3.Červenec 2007


Ostropes trubil:

Dvouletá statná bylina z čeledi hvězdnicovitých (Asteraceae), šedě pavučinatě chlupatá, vysoká 0,5-2,5 m; lodyha přímá, větvená, široce a ostnitě křídlatá; lodyžní listy přisedlé, chobotnatě peřenolaločné, ostnité; úbory na koncích větví jednotlivé, víceméně kulovité, o průměru 3-6 cm, zákrovní listeny zakončené ostnem; květy pouze trubkovité, nachově červené; plody nažky s načervenalým chmýrem. Kvete od července do září. Roste na ruderalizovaných plochách, zejména v obcích a podle cest, občas se pěstuje jako solitérní okrasná rostlina; u nás je v teplých oblastech poměrně hojný, jinde pouze roztroušeně až vzácně. Je to léčivka s pozitivním účinkem na krev, oběhovou soustavu a vylučovací soustavu; zevně ve formě kaše na záněty kloubů a ekzémy.


Ostropes trubil - Fotografie (5):
(Onopordum acanthium)
Foto č. 5926
(Onopordum acanthium)
Foto č. 5925
(Onopordum acanthium)
Foto č. 5924
(Onopordum acanthium)
Foto č. 5923
(Onopordum acanthium)
Foto č. 5922

Ostropes trubil - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.