Opletník plotní (Calystegia sepium)

Opletník plotní - Foto č. 1960


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Léčivé rostlinyBylinyRumištní rostliny


čeleď: Svlačcovité

Českobudějovicko
2006


Opletník plotní:

Vytrvalá popínavá bylina z čeledi svlačcovitých (Convolvulaceae), připomínající vzhledem mohutný svlačec, od něhož se morfologicky liší přítomností dvou velkých listenů pod květem, které téměř úplně zakrývají kalich; liší se i stanovištními nároky, je podstatně vlhkomilnější než svlačec - roste v pobřežních houštinách nebo v plotech vlhčích zahrad v nížinách a pahorkatinách dosti hojně na celém našem území. Kvete od června do září 5-7 cm velkými bílými květy; velmi podobný, u nás občas pěstovaný a zplaňující opletník sličný, pocházející z východní Asie, kvete růžově. Opletník plotní je léčivka s velmi silnými projímavými účinky; působí též močopudně a protihorečnatě.


Opletník plotní - Fotografie (1):
(Calystegia sepium)
Foto č. 1959

Opletník plotní - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.