Netopýr vodní (Myotis daubentonii)

Netopýr vodní - Foto č. 17275


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem


Albrechtovice (PT), jižní Čechy
11.Únor 2012


Netopýr vodní:

Od ostatních menších zástupců rodu Myotis se liší hlavně připojením křídelní blány, která se upíná k noze až v místě patního kloubu, takže celé chodidlo zůstává volné. Boltce jsou poměrně krátké a široké, se 4-5 příčnými záhyby, netopýr je v klidu i při zimování sklápí nazad. Tragus dosahuje přibližně poloviny výšky boltce, výraznější zářez na okraji boltce chybí. Zbarvení boltců a blan je světle hnědé, srst bývá tmavohnědá na hřbetě a hnědošedá až šedobílá na břiše. Ve zbarvení mladých jedinců jsou hnědé odstíny méně výrazné, celkově jsou mláďata tmavší. Kolem očí bývá větší neosrstěná plocha a jednoletá zvířata mají ve středu dolního rtu tmavou tečku.


Netopýr vodní - Fotografie (7):
(Myotis daubentonii)
Foto č. 22950
(Myotis daubentonii)
Foto č. 22949
(Myotis daubentonii)
Foto č. 20711
(Myotis daubentonii)
Foto č. 20710
(Myotis daubentonii)
Foto č. 11103
(Myotis daubentonii)
Foto č. 11071
(Myotis daubentonii)
Foto č. 3025

Netopýr vodní - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.