« předchozí | další »

muchomůrka žlutá (Amanita muscaria var. guessowii)

muchomůrka žlutá - Foto č. 15255


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Vzácné nebo chráněné houby Jedovaté houby


Dolní Vidim, CHKO Kokořínsko, CZ
19.Září 2010


muchomůrka žlutá:

Muchomůrka žlutá se objevuje v některých oblastech Severní Ameriky. Nejvíce se jí daří v Kanadě, ale nalézt se dá také v Michiganu, Severní Carolině, Tennessee a objevena byla dokonce i na Havajských ostrovech.
V Evropě je velmi vzácná a některé její nálezy bývají navíc mylně určovány za jinou varietu muchomůrky červené, konkrétně za Amanita muscaria var. aureola.
Patří k jedovatým houbám. V Americe se po ní otrávilo několik Mexičanů, kteří ji zaměnili za muchomůrku císařku.

Plodnice působí robustním dojmem a vyjma žlutého zbarvení klobouku a přítomnosti jemného obalu hlízy, připomínají ostatními znaky muchomůrku červenou. Na lokalitě kde jsem je objevil vyrůstaly ve smíšeném lese s převahou borovic, v husté vrstvě spadaného listí a jehličí.  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.