« předchozí | další »

muchomůrka citronová bílá (Amanita citrina var. alba)

muchomůrka citronová bílá - Foto č. 18539


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedovaté houby


Mělnická Vrutice, CZ
30.Září 2012

Možnost záměny za jinou houbu


muchomůrka citronová bílá:

Muchomůrka citronová bílá představuje vzácnější jedovatou houbu, rostoucí v listnatých i jehličnatých lesích, s oblibou pod břízami, borovicemi a smrky. Objevuje se jednotlivě nebo v méně početných skupinách a setkat se s ní můžeme od června do listopadu. Vyznačuje se úplně stejnými znaky jako běžná muchomůrka citronová a liší se jen bělavým zbarvením celých plodnic. Zaměnit bychom ji mohli za bílou formu muchomůrky zelené (Amanita phalloides var. alba), kterou rozlišíme podle pochvy, a také za nevýrazně zbarvené plodnice běžné muchomůrky citronové (Amanita citrina var. citrina).

Využití: Je to jedovatá houba, která způsobuje nepříjemné žaludeční otravy a srdeční problémy.

muchomůrka citronová bílá - Možnost záměny za jinou houbu:

Jedovaté houby

muchomůrka citronová (Amanita citrina):

Tyto muchomůrky od sebe rozlišíme díky jejich barvě plodnic. Muchomůrka citrónová bývá bledě žlutá až citrónově žlutá, zatímco plodnice variety alba bývají pochopitelně bílé.

  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.