« předchozí | další »

muchomůrka blanitá (Amanita submembranacea)

muchomůrka blanitá - Foto č. 11972


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houbyVzácné nebo chráněné houby


Českokrumlovsko, CZ
4.Červenec 2009


muchomůrka blanitá:

Muchomůrka blanitá představuje poměrně vzácný druh bezprstenné muchomůrky, tedy takzvané katmanky. Objevuje se zhruba od července do října a setkáme se s ní především ve vyšších polohách, kde bychom ji mohli objevit pod smrky, jedlemi, borovicemi, ale i pod břízami, buky a duby.
Poznáme ji podle některých charakteristických znaků, ke kterým patří hnědošedý až hnědoolivový klobouk, jenž je téměř do poloviny rýhovaný a bývá na svém středu často opatřený celistvým útržkem véla, dále třeň, který je v horní části na povrchu mozaikovitě protrhaný a ve spodní části jej zdobí jeden nebo dva proužky, takže vytváří jakýsi falešný prsten, a v neposlední řadě výrazná nálevkovitá pochva.
Patří k dobře poznatelným houbám, které bychom mohli zaměnit snad jen za jiné druhy katmanek.

Využití: Nejedlá


  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.