muchomůrka bezlupenná (Amanita torrendii)

muchomůrka bezlupenná - Foto č. 15694


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Vzácné nebo chráněné houby


Córdoba - Assuan, ES
2.Prosinec 2010


muchomůrka bezlupenná:

Amanita torrendii tvoří přechod mezi lupenatými a břichatkovitými druhy a její plodnice připomínají plodnice muchomůrek, které ovšem nemají lupeny. Vyznačují se přítomností pochvy, prstýnek chybí. Torrendie tvořily ještě nedávno samostatný rod, byly však přeřazeny k muchomůrkám, tedy do rodu Amanita.

Vyrůstají na otevřených a prosluněných lokalitách v mechu pod borovicemi a v nízké trávě, často v blízkosti keřů rodu Cistus. Velikost kloboučků je zhruba 07-20 mm a třeň může být maximálně 30 mm dlouhý. Dužnina bílé barvy se nevyznačuje žádnou zvláštní vůní či chutí.

Celkově se jedná o velmi vzácný druh, který v mnoha evropských zemích vůbec neroste. Ze Španělska je známý z několika málo míst poblíž Madridu a také z Andalusie. Byl objeven také v severní Africe.muchomůrka bezlupenná - Fotografie (2):
(Amanita torrendii)
Foto č. 15695
(Amanita torrendii)
Foto č. 11531  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.