Mochna husí (Potentilla anserina)

Mochna husí - Foto č. 5231


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Léčivé rostlinyBylinyLuční rostlinyRumištní rostlinySlanomilné rostliny


čeleď: Růžovité

Norsko, ostrov Jomfruland
23.Květen 2007


Mochna husí:

Vytrvalá bylina z čeledi růžovitých (Rosaceae) s přízemní růžicí přetrhovaně lichozpeřených listů a plazivými šlahounovitými lodyhami, dorůstajícími i přes 50 cm délky, které v uzlinách kořenují a tvoří menší dceřinné růžice. Listy jsou na rubu od hustých hedvábnitých chlupů stříbřitě bílé, líc může být zelený nebo rovněž stříbřitý. Kvete od května do srpna. Preferuje vlhčí půdy bohaté na dusík a mírně zasolená stanoviště (patří mezi nezávazně slanomilné rostliny, tzv. subhalofyty). Roste na ruderálních stanovištích, s oblibou na návsích, kde se pasou husy (odtud jméno), na zaplavovaných loukách a travnatých březích, v přímořských zemích lemuje mořská pobřeží. V nižších polohách našeho státu je hojná. Patří mezi velmi účinné léčivky, užívá se zejména při křečích, kolikách a menstruačních bolestech, působí rovněž protizánětlivě a protiprůjmově.


Mochna husí - Fotografie (4):
(Potentilla anserina)
Foto č. 20401
(Potentilla anserina)
Foto č. 20400
(Potentilla anserina)
Foto č. 20399
(Potentilla anserina)
Foto č. 5232

Mochna husí - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.