Mateřídouška časná (Thymus praecox)

Mateřídouška časná - Foto č. 3665


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
PolokeřeSkalní rostlinyStepní rostliny


čeleď: Hluchavkovité

Kadaň, Svatý vrch
26.Duben 2007


Mateřídouška časná:

Vytrvalá bylina z čeledi hluchavkovitých (Lamiaceae) s plazivými, v uzlinách kořenujícími stonky, zakončenými dlouhým sterilním vrcholem; kvete pouze na krátkých, vystoupavých, 3-8 cm vysokých větvích. Listy jsou vstřícné, široce vejčité, v dolní polovině na okraji brvité, a na květonosných větvích se odzdola nahoru zvětšují, což je pro tuto mateřídoušku typický znak. Kvete od května do června, tedy nejméně o měsíc dříve, než ostatní druhy mateřídoušek. Roste v nížinách a pahorkatinách na skalách a slunných kamenitých stráních, nejčastěji na vyvřelinách a vápencích; u nás v severozápadních a středních Čechách a na střední a západní Moravě.


Mateřídouška časná - Fotografie (3):
(Thymus praecox)
Foto č. 3668
(Thymus praecox)
Foto č. 3667
(Thymus praecox)
Foto č. 3666

Mateřídouška časná - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.