Lipnice cibulkatá (Poa bulbosa)

Lipnice cibulkatá - Foto č. 3946


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
BylinyLesní rostlinyPískomilné rostlinyRumištní rostlinySkalní rostlinyStepní rostliny


čeleď: Lipnicovité

Kadaň, Svatý vrch
26.Duben 2007


Lipnice cibulkatá:

Vytrvalá trsnatá rostlina z čeledi lipnicovitých, vysoká obvykle 10-30 cm. Jméno má podle toho, že ztvrdlé dolní části listových pochev vytvářejí na bázi stébel cibulku. Zajímavá je svojí živorodostí (viviparií): často totiž nekvete, ale klásky se přeměňují na rozmnožovací pupeny, což činí dojem, jako by její semena klíčila již v klasech, ještě před vypadnutím na zem. Semena však netvoří, nové rostliny vyrůstají z opadlých pupenů. Kvete od dubna do května, zřídka déle, záhy poté zasychá. Roste na suchých, často kamenitých stráních nebo přímo na skalách, na zídkách, na písčinách a ve světlých borech v teplejších oblastech; u nás hlavně ve středních a severozápadních Čechách a na střední a jižní Moravě, roztroušeně i jinde.


Lipnice cibulkatá - Fotografie (2):
(Poa bulbosa)
Foto č. 3948
(Poa bulbosa)
Foto č. 3947

Lipnice cibulkatá - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.