« předchozí | další »

límcovka šupinatá (Leratiomyces squamosus var. squamosus)

límcovka šupinatá - Foto č. 15684


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houby


Osinalice, CHKO Kokořínsko, CZ
17.Září 2010


límcovka šupinatá:

Límcovky představují saprotrofní (hniložijné) houby, které vyrůstají ze země, z tlejícího dřeva nebo z exkrementů. Límcovka šupinatá patří k jejich nejhojnějším zástupcům a setkat se s ní můžeme od srpna až do listopadu. Vyrůstá na rozkládajících se větvičkách některých listnáčů, nejčastěji ve spadu listí, kde je dostatek vláhy.
Poznáme ji podle polokulovitých, později až téměř plochých, světle okrových až okrově hnědých klobouků s tmavším středem, dále podle drobných bělavých šupinek na povrchu klobouku a v neposlední řadě podle dlouhého šupinatého třeně, který je ozdobený nepřehlédnutelným blanitým prstenem.
Zaměnit bychom ji mohli za límcovku plavou (Stropharia thrausta), která se liší červenooranžovým zbarvením klobouku, což je nejpatrnější u mladých plodnic.

Využití: Nejedlá.

  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.