lesklokorka lesklá (Ganoderma lucidum)

lesklokorka lesklá - Foto č. 11601


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houbyLéčivé a zdravotně prospěšné houby


Horní Stakory, CZ
31.Květen 2009


lesklokorka lesklá:

Lesklokorka lesklá patří k velmi zajímavým a prospěšným houbám. Vyznačuje se fantastickými léčivými schopnostmi, posiluje dosti významně imunitní systém, upravuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi, léčí revma, účinná je proti migrénám a nespavosti a vykazuje se silnou protinádorovou aktivitou. Její užívání ve vhodné podobě působí preventivně proti jednomu z největších strašáků současnosti - proti rakovině.
V čínské medicíně se lesklokorka lesklá využívá v podobě sirupů a tinktur.

Stručný popis: Poznáme ji podle hladkých, hrbolatých, lesklých a jakoby nalakovaných, kaštanově hnědých plodnic. Setkat se s ní můžeme nejdříve v květnu a nalézt ji můžeme ještě koncem října. Vyrůstá z kořenů a pařezů listnáčů (vzácně i jehličnanů) a daří se jí především v dubových lesích. Zaměnit bychom ji mohli za lesklokorku jehličnanovou, vyrůstající převážně na jehličnanech a lišící se tmavšími plodnicemi.
Lesklokorek u nás vyrůstá vícero a všechny se řadí mezi nejedlé houby.lesklokorka lesklá - Fotografie (4):
(Ganoderma lucidum)
Foto č. 14413
(Ganoderma lucidum)
Foto č. 11600
(Ganoderma lucidum)
Foto č. 8522
(Ganoderma lucidum)
Foto č. 5722  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.