Ledenec přímořský (Tetragonolobus maritimus)

Ledenec přímořský - Foto č. 15317


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Chráněné rostlinyJedovaté rostlinyBylinyLuční rostlinySlanomilné rostliny


čeleď: Bobovité

České středohoří, Koštice
1.Srpen 2009


Ledenec přímořský:

Vytrvalá, řídce chlupatá bylina z čeledi bobovitých (Fabaceae) s vystoupavými nebo poléhavými, ve vyšším porostu i přímými, od báze větvenými lodyhami dlouhými 10-40 cm; listy trojčetné, krátce řapíkaté, s nápadnými špičatě vejčitými palisty delšími než řapíky; květy v dlouze stopkatých úžlabních květenstvích, která jsou však obvykle jen jednokvětá, velmi zřídka dvoukvětá; koruna velká, sírově žlutá, na pavéze s hnědočerveným žilkováním, při odkvětu někdy červenající; plodem je úzce válcovitý čtyřkřídlý lusk. Kvete od května do července. Roste na vlhčích loukách, pastvinách a okrajích cest, preferuje těžké jílovité či slínité půdy, nezřídka zasolené; u nás roztroušeně v teplejších územích, častěji v Polabí, dolním Poohří a na jižní Moravě. Je slabě jedovatý. V Červeném seznamu cévnatých rostlin ČR je veden mezi druhy ohroženými (C3).


Ledenec přímořský - Fotografie (1):
(Tetragonolobus maritimus)
Foto č. 15318

Ledenec přímořský - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.