« předchozí | další »

lakovka statná (Laccaria proxima)

lakovka statná - Foto č. 16919


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedlé houby


Mělnická Vrutice, CZ
21.Říjen 2011


lakovka statná:

Lakovky představují drobnější houby s masově červenými, oranžovohnědými nebo fialovými klobouky, pro něž jsou charakteristické tlusté řídké lupeny. Jedná se vesměs o jedlé druhy hub, zároveň ale také o jedny z nejvýznamnějších absorbentů škodlivých látek.
Vyrůstá jich u nás poměrně dost a není jednoduché je rozlišovat.
Lakovka statná patří k největším zástupcům tohoto rodu a poznáme ji podle oranžovohnědých plodnic a výrazněji tlustého a dlouhého třeně.
Vyrůstá od července do listopadu a setkat se s ní můžeme v listnatých i jehličnatých lesích. Daří se jí především na mýtinách, podél cest a na prosvětlených místech.  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.