kuřátečko hřebenité (Clavulina coralloides)

kuřátečko hřebenité - Foto č. 14394


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Jedlé houby


Štampach, CHKO Kokořínsko, CZ
26.Červen 2010


kuřátečko hřebenité:

Kuřátečka mnozí houbaři zaměňují za kuřátka. Tyto houby se vyznačují keříčkovitými plodnicemi menšího vzrůstu a především jinými mikroskopickými znaky.

Přestože jsou kuřátečka jedlá, některá zaměnitelná kuřátka nikoli a pokud se tedy v těchto houbách dobře neorientujete, je lepší je nesbírat a pouze se jimi pokochat.
Pro kuřátečko hřebenité jsou charakteristické ostré, hřebenité špičky na koncích větviček. Tato houba je barevně i tvarově velmi variabilní a její přesná identifikace vyžaduje mikroskopii.
Vyrůstá dosti hojně v listnatých i jehličnatých lesích, zpravidla z holé země. Občas se s ní můžeme setkat i na loukách.


kuřátečko hřebenité - Fotografie (3):
(Clavulina coralloides)
Foto č. 14398
(Clavulina coralloides)
Foto č. 14397
(Clavulina coralloides)
Foto č. 14396  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.