« předchozí | další »

kržatka Kristinina (Phaeocollybia christinae)

kržatka Kristinina - Foto č. 18403


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Nejedlé houbyVzácné nebo chráněné houby


Okolí Mladé Vožice, CZ
17.Září 2012


kržatka Kristinina:

Kržatka Kristinina představuje dosti vzácný druh objevující se v jehličnatých lesích, především pod smrky a borovicemi v mechu. Vyrůstá zpravidla pospolitě a objevuje se zhruba od srpna do října. Vyznačuje se červenooranžovým až hnědooranžovým, zprvu kuželovitým, později zvoncovitým a zašpičatělým kloboukem, hladkou a lysou pokožkou, dlouhým vřetenovitě zakrouceným třeněm a marcipánovou vůní dužniny.
Téměř všechny houby z rodu Phaecollybia patří mezi vzácné druhy a měli bychom je chránit. K nejpodobnějším patří kržatka Jennyina, která se liší ředkvičkovým pachem dužniny a výrazněji zúženým třeněm.

  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.